Avşa Adası Yiğitler Mahallesi

Yiğitler Mahallesi Bilgileri.

Avşa Adası Yiğitler Mahallesi Neresi?

Yiğitler (Araplar) Mahallesi

Avşa Adasının 3 mahallesinden biridir.

Avşa İskelesine ayak bastığınız zaman sağ tarafınız Avşa mahallesi sol tarafınız Deniz Mahallesi'dir. Adanın arka bölümü Yiğitler Mahallesi'dir.

Yiğitler Mahallesi

Yiğitler Mahallesi 2

Avşa Adası Yiğitler MAHALLESİ haritası.

Yiğitler Mahallesi, Avşa Adası'nın en güzel koylarına ve gizli kalmış doğal güzelliklerine sahip mahallesidir.

Avşa Adası Yiğitler Mahallesinde özellikle son yıllarda yapılan Havuzlu Otelleri ile Mahallenin Turizme katkısını arttırmış ve tatilci akınını bu mahalleye yöneltmiştir.

Yiğitler Mahallesi Yiğitler iskelesinden başlayarak Tozan - Büyülübağ çizgisinden Kumtur koyuna, Kumtur plajına yine aynı çizgiden Atanaş'a kadar uzanır.

Yiğitler mahallesi sınırları içinde :

Yiğitler Plajı, Ali Baba Türbesi, Sandıklı Koyu, Küllüyalı, Marmara Burnu, Kunduz Suyu, Koca Ağaç Koyu, Küçük Koy, Ali Dede Koyu, Kavakiçi Koyu, Sarp Yamaç Koyu, Karataş Burnu, Küçük Liman, Yiğitler Limanı, Yiğitler İskelesi, Büyük Liman, Büyük Liman Burnu, Mehmet Ağa Yatırı, Aterina Koyu, Altınkum Koyu, Altınkum Plajı, Kınalıtaş Burnu, Tavşanlı Burnu, Tavşanlı Koyu, Tavşanlı, Plajı, Karadut Koyu, Karadut plajı, Çokincir, Zeytindere, Müslim Tepe, Aliler Sırtı, Aliler Tepesi, Çilekdere, Yahya Bağları, Yenivoli, Kumburnu Limanı, Kumburnu, Liyez, Kavaleros Burnu, Kaveleros Koyu, İnceli Burun, Cadının Bağları, İnceli Burun, Yiğitler Cami bulunmaktadır.

Yiğitler Mahallesi 3

Yiğitler Mahallesi 4

2017 Avşa Adası Yiğitler Mahallesi nüfusu 510 kişidir. Yiğitler Mahallesi Avşa Adasının en doğal ve en sakin mahallesidir.

Yiğitler Mahallesi 5

Yiğitler Mahallesi 6

Avşa Adası Yiğitler Mahallesinin Posta kodu 10360'dır.

Yiğitler Mahallesi 7

Yiğitler Mahallesi 8

Yiğitler Mahallesi 9

Yiğitler Mahallesi 10

Yiğitler Mahallesi 11

Avşa Adası diğer mahalleleri: Avşa Mahallesi - Deniz Mahallesi
Arama Kelimeleri : Yiğitler mahallesi, Yiğitler mahallesi nüfusu, Yiğitler Mahallesi Posta Kodu, Avşa Adası Yiğitler Mahallesi nerede ...

Yiğitler Mahallesi YorumlarıAvşa Adası
Sanal Gezinti
Avsa.com.tr tüm hakları saklıdır. Bu sitedeki fotoğraf ve metinlerin, izin alınmadan, Online Bilişim Hizmetlerinin mali ve manevi haklarına aykırı şekilde kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca suç olup aynı zamanda tazmin hakkı da doğurmaktadır. Bu çeşit eylemlerde bulunanlar hakkında ekte bulunan Kanun Hükümleri kapsamında Cumhuriyet Başsavcılıklarına şikayette bulunulacağı gibi tazminatı da içeren diğer tüm yasal haklara da başvurulacaktır.

Design 7the24