Avşa Plajı - Avşa Adası

Konum: Avşa Mahallesi / Deniz Mahallesi

Avşa Plajı adanın ön tarafında bulunan, Mehmet Uyar Parkı ve Balıkçı Parkı arasında bulunan kumsalın adıdır. Ortalama 1 km uzunluğa sahiptir.

Avşa Adasının en popüler plajı. Mehmet Uyar Parkından, Balıkçı Parkına kadar olan sahilde yer alır. Çevresinde yerleşimin en yoğun olduğu sahil şeridir. Kumsal üç metreden zaman zaman on beş metreye kadar uzamakta, denizi genellikle temiz, berrak ve kumu ince sarı renktir. Deniz beş metreden sonra derinleşmektedir.

Avşa Plajı

Adanın en kalabalık plajında şezlong ve şemsiyeler Belediye tarafından kiralanıyor. Sahil şeridinde bir çok, kafe, bakkal, yiyecek mekanları, beach gibi işletmeler mevcuttur.

Adada ücretli plaj bulunmuyor, tüm sahil halk plajı olup ücretsizdır.

Benzer Konular: Yiğitler Plajı - Kavaleros Koyu

Avşa Plajı YorumlarıAvşa Adası
Sanal Gezinti
Avsa.com.tr tüm hakları saklıdır. Bu sitedeki fotoğraf ve metinlerin, izin alınmadan, Online Bilişim Hizmetlerinin mali ve manevi haklarına aykırı şekilde kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca suç olup aynı zamanda tazmin hakkı da doğurmaktadır. Bu çeşit eylemlerde bulunanlar hakkında ekte bulunan Kanun Hükümleri kapsamında Cumhuriyet Başsavcılıklarına şikayette bulunulacağı gibi tazminatı da içeren diğer tüm yasal haklara da başvurulacaktır.

Design 7the24